Kantory

Największa sieć kantorów w Polsce

Już od 1999 roku główną domeną naszej działalności jest skup i sprzedaż walut. Od początku naszego istnienia na rynku staraliśmy się zapewnić najwyższą jakość usług - tak, by nasi Klienci mogli korzystać z nich z maksymalną wygodą. Dzięki temu, że zawsze dostosowujemy się do ich potrzeb i bierzemy pod uwagę warunki panujące na lokalnym rynku – dziś stanowimy jedną z najbardziej rozpoznawalnych, stabilnych marek w swojej branży.

Szkolenia

Szkolimy Specjalistów

Wszechstronna wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży daje nam gwarancję odpowiedniej analizy potrzeb uczestników szkoleń. Nasze kursy charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym opartym na wiedzy teoretycznej i na bogatym praktycznym doświadczeniu naszych wykładowców. Są jednocześnie bardzo skuteczne ze względu na bardzo wysokie umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne wykładowców oraz ich znajomość branży i wewnętrznych procedur obowiązująch w firmach i instytucjach, z którymi współpracujemy.

Programy

Wieloletnie doświadczenie w branży

Wdrażane przez nas oprogramowanie zostało stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń działalności związanej z obrotem walut i postępującą ogólną cyfryzacją. Nasze oprogramowanie jest ciągle rozwijane i dostosowywane do aktualnych trendów i wymogów jakie stawia dzisiejsza technologia, oraz na potrzeby związane z ciągłym rozwojem naszej firmy.

Program Kantor EXG

Program KANTOR

Program Kantor jest programem autorskim, przeznaczonym do obsługi kantorów wymiany walut. Wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało programem precyzyjnie dostosowanym do handlu walutami, który przez wzgląd na niezmiennie stabilną strukturę, nie tylko działa bezawaryjnie, ale też bezproblemowo uruchamia się na starszych typach komputerów. Program Kantor EXG jest projektem stale rozwijanym, którego możliwości wykorzystywane są w kantorach w całej Polsce. Rozwój cyfryzacji umożliwił nam stworzenie wielu systemów zintegrowanych z programem KANTOR, takich jak System Wyświetlania Walut LCD, export raportów do programu Comarch Optima dla biur podatkowych, czy też zintegrowanie ze stroną internetową i podglądem stanów kantoru online.

Podstawowe funkcje

Nasza firma EXCHANGE GROUP jako największa sieć kantorów w Polsce, ciągle rozwija i dostosowuje Program Kantor EXG do panujących norm prawnych i wymogów NBP.

Podstawowe funkcje:

 • Ewidencja zakupu i sprzedaży walut obcych,
 • Raportowanie dzienne, miesięczne i kwartalne (zgodne z wymogami NBP oraz Ministerstwa Finansów),
 • Drukowanie duplikatów wszelkiego typu rachunków i zestawień (również archiwalnych),
 • Zestawienia zysków, stanów walut i ich kursów średnich w dowolnie wybranym przedziale czasowym,
 • Rozliczenia transakcji z bankiem i kantorami,
 • Prowadzenie bazy kontrahentów (klientów indywidualnych, firm, kantorów i banków),
 • Program obsługuje również dodatkową aplikację służącą do generowania raportów kwartalnych PZKAN,

Dodatkowe funkcje:

 • Obsługa większości drukarek igłowych, w tym flagowych OKI 320 i Epson 330 LX
 • Wyświetlanie cen walut na nowoczesnym autorskim projekcie - tablicach LED-TV
 • Program współpracuje ze starymi tablicami do walut Nautica, Świetlik i Opole
 • Możliwość eksportu raportów miesięcznych dla biura podatkowego do programu Comarch Optima

Drukarki fiskalne

UWAGA: program posiada wsparcie drukarek fiskalnych firmy NOVITUS. Aby zakupić drukarkę i aktywować ją w programie Kantor EXG, należy się skontatować z nami w celu przekazania dalszych kroków postępowania.

Aby się dowiedzieć więcej na temat wdrożenia drukarki fiskalnej w Państwa kantorach, prosimy o przeczytanie obszernego artykułu na naszej stronie, który znajduje się w zakładce FISKALIZACJA, bądź bezpośrednio pod tym odnośnikiem (kliknij tutaj)

Obsługiwane tablice

Wymagania do obsługi programu Kantor EXG:

 • System operacyjny: Windows XP / 7 / 8 / 10 - koniecznie 32 bit
 • Procesor: 1,2 Ghz, a najlepiej dwu, bądź czterordzeniwy
 • Pamięć RAM: 1024 Mb Win XP, 2 Gb < Win 7 / 8 / 10
 • Dysk Twardy: 50-400 Mb na program.

 • Port LPT: W przypadku drukarki igłowej - zintegrowany w płycie głównej, z wyprowadzeniem z tyłu płyty, lub na tzw. śledziu. Emulatory na USB nie działają,
 • Port COM: W przypadku posiadania Tablicy Walut firmy Nautica, lub Opole,
 • Karta Sieciowa: W przypadku posiadania Tablicy LED-TV,
 • Internet: Do obsługi Kantoru Online i kursów walut na stronie internetowej

Pliki do pobrania

Program należy pobrać z poniższego odnośnika i zainstalować w wybrane miejsce. Instrukcja obsługi znajduje się w pakiecie instalacyjnym do której automatycznie utworzy się skrót na pulpicie. Program KANTOR w starszych windowsach (Win XP, 7 i 8) wymaga zainstalowanej aktualizacji Microsoft NetFramework 4.0, bezpośrednio z Windows Update, bądź z odnośnika poniżej, najczęściej jest już on zainstalowany. Windows 10 posiada zintegrowany pakiet Net Framework, więc nie jest wymagana instalacja.

2013 Exchange Group. Wszystkie prawa zastrzeżone.