Kantory

Największa sieć kantorów w Polsce

Już od 1999 roku główną domeną naszej działalności jest skup i sprzedaż walut. Od początku naszego istnienia na rynku staraliśmy się zapewnić najwyższą jakość usług - tak, by nasi Klienci mogli korzystać z nich z maksymalną wygodą. Dzięki temu, że zawsze dostosowujemy się do ich potrzeb i bierzemy pod uwagę warunki panujące na lokalnym rynku – dziś stanowimy jedną z najbardziej rozpoznawalnych, stabilnych marek w swojej branży.

Szkolenia

Szkolimy Specjalistów

Wszechstronna wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży daje nam gwarancję odpowiedniej analizy potrzeb uczestników szkoleń. Nasze kursy charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym opartym na wiedzy teoretycznej i na bogatym praktycznym doświadczeniu naszych wykładowców. Są jednocześnie bardzo skuteczne ze względu na bardzo wysokie umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne wykładowców oraz ich znajomość branży i wewnętrznych procedur obowiązująch w firmach i instytucjach, z którymi współpracujemy.

Programy

Wieloletnie doświadczenie w branży

Wdrażane przez nas oprogramowanie zostało stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń działalności związanej z obrotem walut i postępującą ogólną cyfryzacją. Nasze oprogramowanie jest ciągle rozwijane i dostosowywane do aktualnych trendów i wymogów jakie stawia dzisiejsza technologia, oraz na potrzeby związane z ciągłym rozwojem naszej firmy.

Kurs kasjera złotowo-walutowego

Cel kursu

Celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z zasadami rozpoznawania autentyczności polskich i zagranicznych znaków pieniężnych oraz przygotowanie do pracy na stanowisku kasjera złotowo-walutowego w kantorze wymiany walut, banku bądź innej instytucji, w której niezbędne są umiejętności i kwalifikacje kasjerskie. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących podjąć pracę lub już zatrudnionych na wymienionym stanowisku, mających na celu podwyższenie dotychczasowych kwalifikacji.

Zagadnienia

 • Znaki pieniężne oraz metody ich identyfikacji
  • Cechy wspólne
  • Techniki druku
  • Zabezpieczenia
 • Pieniądze polskie
 • Waluty zagraniczne
 • Rodzaje fałszerstw oraz metody ich rozpoznawania
  • Omówienie szczegółowe (PLN, USD, EUR, CHF, GBP)
  • Procedury postępowania w wypadku podejrzenia o fałszerstwo
 • Zagadnienia Prawa dewizowego
  • Przepisy dotyczące działalności kantorowej
 • Realizacja obowiązków wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Kurs zakończony jest praktycznym sprawdzianem zdobytej wiedzy oraz uzyskaniem certyfikatu zgodnego z wymogami NBP, wydanego na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej (z dnia 3 lutego 2006 r.)

Czas trwania kursu

1 dzień (8 godzin dydaktycznych)

Cena

500 PLN

Treści szkoleniowe dostosowujemy do indywidualnych preferencji uczestników szkolenia.

Cena kursu obejmuje udział w zajęciach wykładowo-warsztatowych, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z wymogami NBP.

Szkolenie odbywa się w przypadku zgłoszenia co najmniej 2 uczestników. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie zgłoszenia faksem lub pocztą elektroniczną oraz wpłata należności tytułem uczestnictwa (po nadesłaniu zgłoszenia).

Kontakt

Monika Złotnik
tel: (+48) 507 872 022
e-mail: monika.zlotnik@exg.pl

2013 Exchange Group. Wszystkie prawa zastrzeżone.